Wybór prezentu dla biegacza może być wyzwaniem, szczególnie gdy nie jesteś pewien, co naprawdę przyda się osobie aktywnej. Świąteczny upominek powinien być zarówno praktyczny, jak i inspirujący – taki, który wspomoże codzienne treningi lub stanie się motywacją do ich rozpoczęcia. Oto pomysły na oryginalny prezent dla biegacza, które sprawią radość zarówno amatorom, jak i zaawansowanym maratończykom.
Rozpoczęcie przygody z bieganiem to jeden z najlepszych sposobów na poprawę zdrowia, kondycji i samopoczucia. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jak zacząć biegać od zera, czy wracasz do aktywności po długiej przerwie, odpowiedni ekwipunek oraz dobrze zaplanowane podejście mogą znacząco ułatwić pierwsze kroki. Sprawdź, jak rozpocząć biegać i jakie wyposażenie będzie Ci potrzebne, by uniknąć kontuzji i cieszyć się bieganiem od samego początku.
Bieganie zimą, choć wymagające, niesie za sobą mnóstwo korzyści – nie tylko fizycznych, ale i psychicznych. Jednak aby trening w ujemnych temperaturach był bezpieczny i komfortowy, warto zadbać o odpowiedni strój. Zimowa aura może być zdradliwa, dlatego właściwy wybór odzieży i obuwia to klucz do sukcesu. Podpowiadamy, jak się przygotować do biegania w zimie, by cieszyć się zdrowiem i uniknąć przeziębienia.
Jesień to czas, kiedy warunki atmosferyczne mogą nas zaskoczyć – od chłodnych poranków po deszczowe popołudnia. Mimo tych zmian, bieganie jesienią jest niezwykle przyjemne, pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujesz. Jakie elementy stroju powinieneś wybrać, aby zapewnić sobie komfort i zdrowie na trasie?
Bieganie w deszczu to wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Dla niektórych biegaczy deszcz stanowi przeszkodę, dla innych – możliwość dodatkowej frajdy i podniesienia poziomu treningowego. Odpowiedni strój do biegania w deszczu nie tylko poprawi komfort, ale pozwoli Ci czerpać przyjemność z biegu nawet w najtrudniejszych warunkach. Jak zatem przygotować się na trening w deszczu, aby uniknąć dyskomfortu?
Zimowy Półmaraton Gór Stołowych to impreza kultowa. Odbywa się ona od 2015 roku, a zapisy trwają często tylko kilka godzin. Od 2021 roku zawody zostały wzbogacone o nowy dystans, 31 km.
Bieganie w górskiej scenerii w zimowych warunkach to nie przelewki. W dzisiejszym wpisie możecie poczytać o ostatnich zmaganiach Krzyśka Pruciaka na Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych.
Powtarzam sobie plan na bieg, jak również rozpiskę na którym kilometrze sięgam po żel. Lubię mieć wszystko zapięte na ostatni guzik.
Nie patrzę, kto co robi, jak się rozgrzewa. Nie zastanawiam się, co mogę jeszcze poprawić. Na takie rzeczy nie mam już czasu. Ale zawsze jest czas przed startem na fajną rozmowę ze znajomymi, którzy też startują, wiadomo, że będzie wesoło. Śmiech, to jest lekarstwo. Warto przedmuchać przeponę przed startem :)
Rozciąganie mięśni przed treningiem, po treningu czy też jako oddzielna jednostka treningowa w tygodniu to same plusy dla ciała, a także dla głowy. To nie tylko powrót mięśni do naturalnej długości, ich elastyczność oraz brak napięć. To także relaksacja organizmu i zbawienny wpływ na psychikę, która jak wiemy jest bardzo obciążana każdego dnia.
Jako biegacze szukamy najlepszych rozwiązań technologicznych i odzieżowych do walki z dystansem na kolejnym treningu, czy zawodach. Sam często wypróbowuje różne modele strojów startowych podczas szybszych jednostek treningowych, żeby dobrać te najbardziej odpowiednie do zbliżającego się startu. To jasne, chcemy być szybsi i szukamy ku temu odpowiednich środków. W przypadku wyboru spodenek startowych, stajemy przed naprawdę trudnym zadaniem, ale nie niemożliwym! Ratunku możemy szukać w miejscu, skąd pochodzi prawdziwa szybkość.
Wielu amatorów (i nie tylko) sportu napotyka podczas swojej przygody z aktywnością nie do końca zrozumiałe słowa lub wyrażenia. Doprowadza to często do używania niektórych z nich w niekoniecznie odpowiednim momencie lub formie. W naszym słowniczku postaramy się przybliżyć znane i nieznane zwroty i zagadnienia. Niektóre oczywiste, a inne wręcz przeciwnie.
Z bieganiem jest jak z każdym tematem w który zaczynamy się wkręcać. Zaczynamy od najzwyklejszych ubrań znalezionych w szafie. Każdy tydzień, miesiąc czy rok spędzony na poszerzaniu swojej pasji powoduje, że szukamy idealnych butów, dopasowanej koszulki, czy skarpetek które nas nie obcierają. W biegach ultra trwających nierzadko kilkanaście a czasem kilkadziesiąt godzin komfort założonej odzieży jest niezwykle ważny. Oczywiście uwierająca koszulka czy spodenki potrafią przeszkadzać nawet w biegu na 5km, ale po 20 minutach (w przypadku szybszych amatorów), 30 minutach jest już po sprawie. Jeśli coś zacznie nas uwierać kiedy w perspektywie mamy jeszcze 15 godzin biegu to może to urosnąć do naprawdę dużego problemu.
W obecnym pandemicznym czasie trudno jest o start w zawodach. Prawie wszystkie imprezy biegowe zostają odwołane lub zmieniają się w wirtualne. Są jednak też takie, które dostosowują się do panujących warunków i zachowując rygor sanitarny odbywają się w wypracowanej przez siebie formule. Jednym z takich biegów była Recordowa Dziesiątka. Piszemy o niej, bo to bieg z 17 letnią tradycją, a do tego od kilku lat AdRunaLine jest jej partnerem technicznym.
AdRunaLine to marka ubrań sportowych, ale także life styl-owych. Przykładem ubrania, które może się nam przydać „na co dzień” jest KURTKA SPORTS BASIC UNISEX DARK BLUE.
20 października w Poznaniu miało miejsce prawdziwe święto biegania, a to za sprawą Poznań Maraton. W tym roku świętowana była dwudziesta edycja tej imprezy! Na starcie nie zabrakło oczywiście reprezentantów AdRunaLine Team.
ZAUFALI NAM: