19. PKO Poznań Maraton - Relacja
20.jpg

Święto biegania w Poznaniu przeszło do historii. Były rekordy, piękna pogoda i mnóstwo kibiców! Czego można chcieć więcej?

Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie było zlokalizowane centrum zawodów, już kolejny rok z rzędu gościły biegaczy. Od piątku uczestnicy maratonu mogli odbierać pakiety startowe, ale także mieli możliwości skorzystania z wizyty na Targach Poznań Sport Expo. W ich ramach można było zapoznać się z ofertą ponad 70 wystawców. Wśród nich kolejny raz byliśmy i my! AdRunaLine zaprezentowało sporo nowości, których przed targami nie można było zobaczyć w sklepie. Dodatkowo na naszym stoisku można było personalizować koszulki. A więc już przed wystrzałem startera działo się!

W niedzielę o godzinie 9:00 przy bezchmurnej pogodzie blisko 5000 biegaczy ruszyło na trasę jednego z największych maratonów w Polsce, który zaliczany jest także do Korony Maratonów Polskich. Od samego początku na prowadzenie wyszli zawodnicy z Afryki. Wyjątkiem był Szymon Kulka, który biegł treningowo, jako „zająć” do ok. 25 km.

Finisz maratonu okazał się bardzo emocjonujący. Na 40 km na prowadzeniu było dwóch biegaczy. Dopiero na ok. 200 m przed metą zaatakował z powodzeniem Kyeva Cosmas Mutuku z Kenii, który pokonał trasę w czasie 2:11:45. Pobił tym samym swój rekord imprezy, który po zwycięstwie w 2011 roku należał także do niego. Drugi na mecie zameldował się Belachew Endale Abayneh z Etiopii z czasem 2:11:51. Podium uzupełnił Sang Silas Kipngetich z Kenii, któremu na mecie zegar zatrzymał się na 2:14:32.

Wśród kobiet podium zdominowały reprezentantki z Etiopii. Pierwsza z nich na metę wbiegła Denbi Tesfanesh Merga uzyskując 2:32:31. Drugie miejsce Ayele Tsgereda Girma wywalczyła czasem 2:34:59. Na najniższym stopniu podium stanęła Lema Alemitu Ajema, której był do tego potrzebny czas 2:35:57.

Najszybszą Polką została Agnieszka Gortel-Maciuk, której czas 2:37:14 dał 4 miejsce wśród kobiet, a jednocześnie 11 miejsce OPEN. Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Kamil Jastrzębski, pokonując trasę maratonu w czasie 2:19:54, który zagwarantował mu 6 miejsce.

Wśród uczestników poznańskiego święta biegowego mieliśmy także swoich reprezentantów na trasie. Był nim Adrian Łukasik, który nabiegał 3:36:36, a także Jakub Geppert, który we wspólnym biegu wraz ze swoją dziewczyną uzyskał czas 3:53:03.

Kompletne wyniku znajdują się TUTAJ.

19. PKO Poznań Maraton im. Maciej Frankiewicza ukończyło 4877 osób. Byli wśród nich biegacze z 19 krajów z całego Świata. To znak, że impreza jest atrakcyjna i przyciąga nie tylko zawodników z naszego kraju. Oby tak dalej!

fot. Adam Ciereszko

Inni kupili również

ZAUFALI NAM:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl