Biegi Niepodległości
36.jpg

W ostatnią niedzielę Polska świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości. W związku z tą okazją odbyło się wiele biegów, podczas których przed startem odśpiewywano hymn, biegacze byli ubrani w biało-czerwone barwy tak, że tworzyli ruchomą flagę Polski.

Zawodnicy AdRunaLine również brali udział w tych biegach. A, że było w czym wybierać rozjechali się po całej Polsce, a nawet i świecie!

W Poznaniu odbył się największy bieg w dniu 11 listopada w Polsce (największy także w całej historii biegów masowych). 3 Poznański Bieg Niepodległości ukończyło 22463 biegaczy! Co uplasowało stolicę Wielkopolski w pierwszej 30 biegów na całym świecie (pod względem frekwencji).

W rekordowym biegu wziął udział Jakub Geppert, który na 10 km trasie uzyskał czas 37 minut i 47 sekund.

W Luboniu, na południowych obrzeżach Poznania można było wystartować w 8 Lubońskim Biegu Niepodległości na dystansie 10 km. Z tej możliwości skorzystało aż trzech naszych reprezentantów. Najszybszym z nich był Radosław Pluciński, który w klasyfikacji generalnej zajął 11 miejsce z czasem 35:01. 56 sekund za Radkiem na mecie zameldował się Grzegorz Urbańczyk, który ukończył rywalizację na 15 miejscu (czas 35:57). Do chłopaków dołączył Tomasz Walkowiak, który na mecie pojawił się po 50 minutach i 53 sekundach. Wynik ten dał mu 636 miejsce na 1336 osób, które ukończyły rywalizację w podpoznańskim mieście.

Na północ od Poznania w oddalonych o ok. 30 km Obornikach także został zorganizowany Bieg Niepodległości. Tak jak w poprzednich imprezach, został rozegrany również na dystansie 10 km. Z pośród 568 osób kończących bieg, najszybciej pokonał ją nasz reprezentant Emil Dobrowolski. Potrzebował do tego 31 minut i 49 sekund! Na 36 miejscu uplasował się natomiast Adrian Łukasik, który na mecie zameldował się po 39 minutach i 47 sekundach. Do panów dołączyła jedynak kobieta w naszym zestawieniu. Dorota Przybylak zatrzymała zegarek z czasem 46:51, a wynik ten dał jej 177 miejsce (18 wśród kobiet).

Jeszcze dalej na północ w I Kołobrzeskim Półmaratonie Niepodległości wziął udział Michał Kubiak. I wygrał go! Wybiegał także nowy #PersonalBest, który od niedzieli wynosi 1 godzina 15 minut i 55 sekund.

Jak już zostało na początku wspomniane biegaliśmy nie tylko w Polsce…

W ramach maratonu w Bejrucie rozegrane zostały 50. Wojskowe Mistrzostwa Świata w maratonie. Na starcie królewskiego dystansu w stolicy Libanu stanął Marcin Chabowski. Zajął on doskonałe 2 miejsce w klasyfikacji wojskowej oraz 8 miejsce w klasyfikacji OPEN maratonu. Miejsca te zagwarantował sobie czasem 2:14:40.

Należy tu wspomnieć również o kobietach, które reprezentowały barwy Wojska Polskiego (nie są reprezentantkami AdRunaLine). Olga Ochal (2:38:14) została mistrzynią świata, a na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Lisowska z czasem 2:38:55.

Nasi rodacy dodatkowo znaleźli się na podium w klasyfikacji drużynowej. Panie zajęły pierwsze miejsce w składzie Olga Ochal, Aleksandra Lisowska,  Karolina Pilarska (2:44:50, 6 miejsce), Monika Stefanowicz  (2:57:58, 11 miejsce). Panowie natomiast zajęli drugie miejsce w składzie Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski (2:21:38, 9 miejsce), Artur Pelo (2:38:13, 26 miejsce).

Polacy wywalczyli w sumie trzy medale w klasyfikacji indywidualnej oraz dwa w klasyfikacji drużynowej.

Polacy w tak ważnym święcie swojej ojczyzny pokazali, że nie gęsi, a dobrych maratończyków mają!

W Nowym Jorku w rekreacyjnym Biegu Niepodległości w Central Parku wziął udział Marcin Kęsy wraz z Marcinem Grabińskim. W USA obaj panowie pojawili się z okazji nowojorskiego maratonu, który odbył się tydzień wcześniej.

Wszystkim zawodnikom, którzy startowali w biegach niepodległości i w ten sposób upamiętnili tak piękną rocznicę, GRATULUJEMY! Wyniki na mecie oczywiście są ważne, ale najważniejsze jest to, że możemy oddawać się swojej pasji. Możemy wybierać gdzie chcemy startować. Jesteśmy WOLNI!

Inni kupili również

ZAUFALI NAM:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl