Medal MP dla Emila!
48.jpg

W sobotę 23 marca odbyły się 91. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Areną zmagań była dolnośląska Olszyna. AdRunaLine Team miało tam swojego reprezentanta, a był nim Emil Dobrowolski, który jest również zawodnikiem LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża.

Mistrzostwa odbywały się na 7 różnych dystansach, uzależnionych od wieku i płci zawodników. Od 2 do 10 km. Zawody rozegrane zostały na 1 km pętli. Nas interesował jednak najdłuższy dystans, na którym rywalizował wspomniany Emil.

Na MP pojechał bezpośrednio z obozu w Szklarskiej Porębie, podczas którego przygotowywał się do najważniejszego wiosennego startu, Mistrzostw Polski w Maratonie, które odbędą się 14 kwietnia w ramach ORLEN Warsaw Marathon. W Olszynie nasz zawodnik w biegu przełajowym na dystansie 10 km zajął 2 miejsce! Jak widać treningi w Szklarskiej nie poszły na marne.

Tak rywalizację opisał Emil, vice-Mistrz Polski:

- Po starcie od razu ustawiłem się w czole stawki. Po kilkuset metrach biegłem drugi tuż za późniejszym zwycięzcą Tomkiem Grycko. Tempo było mocne, ale równe, bez szarpania. Trasa była wymagająca, 10 kilometrowych pętli ze 100-metrowym podbiegiem, częściowo błotnistą i piaszczystą trasą. Po ok. 3km zauważyłem, że we dwójkę oderwaliśmy się od reszty stawki. Mniej więcej w połowie dystansu osłabłem i zacząłem puszczać lidera wyścigu. Zaczęło być naprawdę ciężko. Dogonił mnie trzeci zawodnik i kawałek za mną biegł czwarty, myślałem, że zapłacę za zbyt szybkie tempo na początku i stracę medal. Na szczęście 2 kilometry przed metą kryzys minął, wziąłem na siebie prowadzenie grupki pościgowej i udało mi się uzyskać przewagę nad trzecim zawodnikiem, którą utrzymałem do końca. Ten bieg dużo mnie kosztował, ale jestem zadowolony, że po 4 latach przerwy zdobyłem kolejny indywidualny medal Mistrzostw Polski.

Tak prezentowało się podium mężczyzn na dystansie 10 km:

  1. 1. GRYCKO Tomasz (UKS Bliza Władysławowo) 33:08
  2. 2. DOBROWOLSKI Emil (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 33:21
  3. 3. ŁOBODZIŃSKI Piotr (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 33:34

Jest to już 7 medal indywidualny Emila, a łącznie z drużynowymi ma 14 krążków Mistrzostw Polski.

Wśród kobiet, na dystansie 8 km wygrała Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek), stając się posiadaczką 7 złotego medalu MP w przełajach, których ogółem ma już 10 na swoim koncie.

Najlepsze seniorki na ich najdłuższym dystansie:

  1. 1.  KOWALSKA Katarzyna (LKS Vectra Włocławek) 29:40
  2. 2. GOSK Anna (KS Podlasie Białystok 29:53
  3. 3. KACZYŃSKA Paulina (WMLKS Pomorze Stargard) 31:06

Najbliższy start Emil Dobrowolski zaplanowany ma na 7 kwietnia podczas dziesięciokilometrowego Biegu Europejskiego w Gnieźnie.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Pełne wyniki 91. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

Inni kupili również

ZAUFALI NAM:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl