Rękawki biegowe – gadżet, który warto mieć
46.jpg

Rękawki biegowe – gadżet, który warto mieć

Coraz więcej słońca za oknem, temperatura coraz dalsza zeru… A to oznacza, że zima powoli się kończy!

Na pewno pojawią się jeszcze przymrozki, ale wiosna już do nas biegnie i warto się na ten moment przygotować.

Jak? Zaopatrując się w rękawki biegowe!

Co to takiego?

Jest to komin uszyty z cienkiego, szybkoschnącego materiału, który zwęża się z jednej strony. Zakładamy go na przedramię i ramię. Kolory nie mają znaczenia (oprócz: czarny – przyciąga promienie słoneczne, biały je odbija), żaden nie daje więcej mocy podczas biegu ;)

Po co one są?

Głównym zadaniem rękawków jest ochrona przed zimnem ramion. Ma to miejsce np. gdy startujemy w zawodach wiosną lub jesienią. Czyli najprościej pisząc, gdy jest chłodno np. na starcie maratonu. Chcemy jednak w nim startować w koszulce z krótkim rękawkiem, bo wiemy ze w późniejszej fazie biegu rozgrzejemy się, a i temperatura powietrza wzrośnie (zazwyczaj). Wtedy zakładamy rękawki, które bez problemu możemy zsunąć na nadgarstek lub zdjąć i schować do kieszonki w spodniach w dowolnym momencie. Manewr nie sprawia większego problemu podczas biegu. Dają, więc one komfort, który może ograniczyć koszulka z długim rękawem. Podwinięte rękawy nadal będą nas grzały, a i często mogą się zsuwać, co może być uciążliwe, szczególnie podczas długiego biegu.

Kolejną zaletą rękawków jest ochrona przed słońcem. Jeśli startujemy w zawodach, które odbywają się latem, a nie chcemy spiec rąk, rękawki idealnie się do tego zadania nadadzą. Są cienkie, więc nie przegrzejemy się. Opisane rozwiązanie będzie dobrze spisywać w biegach górskich w tym ultra, gdzie temperatura ze względu na urozmaicony teren i warunki często się może zmieniać, a słońce na szlaku potrafi mocno przygrzać.

Teoria

Rękawki wykonane są z przylegającego do ciała termoaktywnego materiału. Cechuje je elastyczność i spłaszczone szwy, które pozwalają utrzymać wysoką trwałość produktu i komfort w użytkowaniu. Część górna, która podchodzi pod pachy, wyposażona jest w silikonowy pasek zintegrowany z gumką (część wewnętrzna), dzięki którym rękawek jest stabilny i nie zsuwa się podczas biegu.

Skład surowcowy:

92% PES (poliester)

8% EL (elastan)

Praktyka!

Rękawki towarzyszą moim startom maratońskim od kilku już lat. Spisują się rewelacyjnie! Jest to fajny gadżet, który ułatwi życie każdemu biegaczowi. Są biegi, na których nie chcę startować w bluzie lub koszulce z długim rękawem, wtedy właśnie używam rękawków, które w każdej chwili mogę zdjąć. Najczęściej to rozwiązanie stosuje podczas maratonów. Z reguły w połowie ich dystansu wzrastająca temperatura powietrza oraz rozgrzane ciało pozwalają mi zdjąć rękawki. Jeśli jednak nadal jest chłodno, nic się złego nie dzieje. Gorzej by było, gdybym wystartował bez rękawków w samej koszulce. Zamierzony wynik mógłby pozostać niezrealizowany z powodu wychłodzenia wraz z obniżeniem komfortu biegu.

Rękawki dają też możliwość startu w ulubionej koszulce z krótkim rękawkiem. Osłaniają ręce, zadrukowanym często ciekawym wzorem lub barwami klubowymi. A więc łączą przyjemne z praktycznym.

Z pełną kolekcją rękawków AdRunaLine można zapoznać się tutaj. Oprócz proponowanych wzorów na stronie www, producent daje możliwość stworzenia swojej wersji, np. dla grupy biegowej lub dedykowanej organizowanemu biegowi.

Inni kupili również

ZAUFALI NAM:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl