Mimo wiosny i pojawiających się cieplejszych dni, warto doposażyć się w kurtkę. Ale nie byle jaką, tylko w WINDSTOPPER FLUO ZERO WIND! Jak sama nazwa wskazuje jest to kurtka o właściwościach wiatroodpornych, a to dzięki membranie ZeroWind®, która jest w 100% biodegradowalna i całkowicie przyjazna dla środowiska. Ale mało tego. Jest również wodoodporna. Idealna więc na praktycznie każde warunki atmosferyczne.
Kurtka charakteryzuje się bardzo niską wagą, bo cóż znaczy 98 g! Jest to obkupione brakiem kieszeni i kaptura. Ale nie można mieć wszystkiego. Bardzo dobrze spisze się na szybkim treningu lub wycieczce biegowej w momencie gdy chcemy mieć dodatkową warstwę schowaną w plecaku, która nie zabierze nam w nim dużo miejsca (po złożeniu jest wielości pięści dorosłej osoby).
Jej krój jest dopasowany do sylwetki biegacza lub biegaczki. Jest ona bowiem dedykowana zarówno kobietom jak i mężczyzną. Dopasowanie sprawia, że nie jest żaglem łapiącym wiatr, co ważne przy szybszych akcentach treningowych. Zamek błyskawiczny jest delikatny i solidny. Wstawiony został tu mianowicie zamek firmy YKK, która charakteryzuje się solidnością i jest liderem w swojej branży.
Kurtka posiada stójkę przy szyi, dzięki czemu ochronimy kark przed wiatrem. Jej wewnętrzna część jest podszyta cienkim i miłym w dotyku materiałem.
Krawędzie rękawów są wykonane z delikatnej gumki, dzięki której dobrze trzymają się nadgarstków. Dolna krawędź kurtki wyposażona jest również w gumkę, jednak dodatkowo umieszczony został na całej długości silikonowy pasek, dzięki któremu kurtka dobrze przylega i nie podjeżdża do góry.
W ZERO WIND zostały wszyte panele wentylacyjne, które są zrobione z przewiewnej siateczki. Ciągną się one od biodra przez pachę po łokieć. Dzięki nim nadmiar wilgoci zostaje szybko odprowadzony na zewnątrz.
Kurtka nie posiada elementów odblaskowych, jednak jej jaskrawy kolor jest dobrze widoczny w dzień i w nocy. Dodatki w czarnym i białym kolorze w postaci logotypów i hasła personal best dobrze komponują się z fluorescencyjnym kolorem.
Materiał jest bardzo delikatny, z czego wynika lekkość kurtki. Niestety jest też podatny na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli planujemy zakładać na kurtkę np. plecak biegowy, warto sprawdzić czy w jego budowie nie ma twardszych lub szorstkich elementów, które mogą spowodować zmechacenie zewnętrznego materiału.
Praktyka
W opisywanej kurtce trenowałem zimą w górach oraz w mieście. W jednych jak i drugich warunkach spisuje się bardzo dobrze. Jedyne czego mi w niej brakowało to kaptur, który przyda się przy wietrznej pogodzie, szczególnie w górach. Kolor nie wszystkim musi oczywiście przypaść do gustu. Ja jednak sobie go cenię ze względu na bezpieczeństwo. Wiem, że jestem widoczny, szczególnie podczas wieczornych treningów. Z kurtki zadowolony nie jestem tylko ja. Pozytywnie wypowiadają się także o niej inni biegacze.
Skład surowcowy:
1. warstwa: 100% PES
2. warstwa: 100% PES (membrana hydrofilowa)
gramatura: 53 g/m2 +/- 5%
Właściwości membrany:
Oddychalność: ok. 2400 g/m2/24h
Wodoodporność: 8000mm H2O/m2/24h
Więcej kurtek od AdRunaLine znajdziesz TUTAJ.