Wings for Life World Run z naszymi ambasadorami
100.jpg

W niedzielę 9 maja o godzinie 13:00 wystartował globalny bieg Wings for Life World Run. W tym roku, podobnie jak w 2020, impreza odbyła się przy pomocy specjalnej aplikacji. Tradycyjna stacjonarna formuła nie była możliwa z powodu pandemii spowodowanej coronawirusem.

Celem biegu jest zbiórka funduszy dla Fundacji Wings for Life, która skupia się na wynalezieniu metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Tak więc w parze z dobrą zabawą idzie cel charytatywny. Nie ma chyba lepszego połączenia niż pomaganie przez bieganie!

W tym roku ambasadorzy AdRunaLine wzięli na swoje barki zorganizowanie treningu biegowego, w ramach którego jego uczestnicy biegli właśnie z aplikacją. Miejscem spotkania był Wielkopolski Park Narodowy, gdzie wyznaczona została 10 km trasa przez naszego człowieka, Kubę Gepperta.

Ambasadorzy podzielili się na grupy, które biegły na wyznaczony wynik. Przypomnimy tylko, że podczas Wing For Life World Run uczestnicy pokonują różne dystanse, meta jest ruchoma i to ona goni biegaczy. W grupie, która założyła pokonanie 15 km nim dogoni ich samochód meta, dowodziła Dorota Przybylak wraz z Adrianem Łukasikiem. Kolejną grupę prowadził Grzegorz Urbańczyk, którego celem było 21 km. Ostatnią najmocniejszą grupę, celującą w 30 km, prowadził Mikołaj Lasek wraz z Michałem Kubiakiem.

Punktualnie o 13:00 wszyscy ruszyli na malowniczą trasę. Pogoda była „aż za dobra”. Słońce mocno przygrzewało, jednak leśny cień dawał delikatne wytchnienie. Odcinek biegu między polami umilał chłodzący wiatr wiejący w plecy. W miejscu startu i mety dla biegaczy zorganizowany został mini punkt odżywczy, z którego mogli skorzystać kończąc pierwszą pętlę, jak i oczywiście po zakończeniu swojego biegu.

Uczestnicy byli zadowoleni ze wspólnego treningu w tak ciekawym i urozmaiconym terenie, który nie przeszkodził w uzyskaniu założonego celu. Jak wszyscy podkreślali, spotkanie dało możliwość nie tylko wspólnego pokonania kilkunastu kilometrów, ale i integracji, a przede wszystkim doświadczenia namiastki typowych zawodów sportowych.

W treningu wzięło udział ponad 30 osób, którym bardzo dziękujemy za mile spędzony wspólnie czas.

Wings for Life World Run odniósł wielki sukces. Do biegu zarejestrowało się 184 236 uczestników, w tym 10 486 Polaków! Tym samym impreza (co prawda z aplikacją) stała się największą na świecie pod względem frekwencji.

W tym roku Globalnym Zwycięzcą został poruszający się na wózku Aron Anderson - trzykrotny globalny triumfator Wings for Life World Run, osiągnął wynik 66,8 km. Drugie miejsce zajął polski biegacz Dariusz Nożyński, pokonując zaledwie o 0,6 km mniej niż Aron.

Wśród kobiet najlepsza na świecie również po raz trzeci była Nina Zarina - Rosjanka mieszkająca w USA pokonała 61,1 km nim dogonił ją Samochód Pościgowy. Najlepsza w Polsce była Aleksandra Baranowska-Trzasko, która przebiegła 37,7 km.

Impreza Wings for Life World Run zapisuje się wspaniałą historią w świecie biegów od 2014 roku. Kolejna edycja Wingsa zaplanowana jest na 8 maja 2022 roku.

Inni kupili również

ZAUFALI NAM:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl